PL ENG
  łzawienie, niedrożność dróg łzowych, zaćma, jaskra, chirurgia plastyczna oka Klinika Okulistyczna DCR Laser      
Nowoczesna Klinika Okulistyczna w Plewiskach koło Poznania
O Klinice Okulistycznej DCR Laser Oferta Kliniki Okulistycznej DCR Laser Lekarze specjaliści Kliniki Okulistycznej DCR Laser Galeria Kliniki Okulistycznej DCR laser Kontakt do Kliniki Okulistycznej DCR Laser Dojazd do Kliniki Okulistycznej DCR Laser

 

Laserowe DCR
(laserowe zespolenie workowo-nosowe, LDCR)

Ta nowoczesna i jeszcze dość rzadko na świecie wykonywana technika operacyjna leczenia niedrożności przewodu nosowo-łzowego stała się w ostatnich latach alternatywą dla tradycyjnego zespolenia workowo-nosowego (DCR, dakryocystorhinostomia) z dostępu zewnętrznego. Istotą obu technik jest wytworzenie przetoki pomiędzy workiem łzowym a jamą nosową, dzięki czemu łzy mogą być ponownie odprowadzane do jamy nosowej, a łzawienie ustępuje.

Konwencjonalne DCR wykonywane jest z dostępu zewnętrznego, tzn. z nacięciem skóry twarzy i otwarciem pola operacyjnego. Po dojściu do kości łzowej, stanowiącej element ściany jamy nosowej, za pomocą specjalnego narzędzia wyłamywany jest otwór w tej kości. W ten sposób powstaje przetoka, która jest celem zabiegu. Następnie drogi łzowe intubowane są silikonowym drenem, a rana skóry zaszywana. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Laserowe DCR (LDCR) to nowoczesna technika polegająca na wprowadzeniu do dróg łzowych (od strony oka, poprzez kanaliki łzowe) cienkiego światłowodu połączonego z laserem diodowym. Po dojściu do worka łzowego uruchamiany jest laser i za jego pomocą wytwarzana jest przetoka do jamy nosowej. Wszystko odbywa się pod kontrolą endoskopu nosowego. Zabieg charakteryzuje się znikomym krwawieniem. Wykonywany jest przez zespół okulistyczno-laryngologiczny, w znieczuleniu miejscowym. Na skórze twarzy nie wykonuje się żadnego nacięcia. Operacja kończy się zaintubowaniem dróg łzowych.

 

 

REJESTRACJA
Rejestracja pacjentów Kliniki Okulistycznej DCR Laser

poniedziałek - piątek
8.00-18.00

tel.: (61) 627 02 80

UWAGA!!!

Od 25.06.2018 zmiana numeru do rejestracji - nowy numer telefonu:

tel.: (61) 666 37 80

 

Mapa witryny
© DCR Laser Klinika Okulistyczna